ZIMA W MIEŚCIE

29 stycznia – 11 lutego 2018 r.
Ferie w Muzeum Miejskim w Zabrzu


Eksperymenty akwarelą
- warsztaty plastyczne, które poprzedzi zwiedzanie prezentowanej w muzeum wystawy „Strażnik pamięci. Kazimierz Szołtysek, 50-lecie pracy twórczej”. Uczestnicy zapoznają się z sylwetką autora wystawy, dowiedzą się jak powstaje grafika, co to jest exlibris oraz poznają mniej znane obrazy Mistrza malowane akwarelami. Wystawa muzealna będzie inspiracją do wykonania przez uczestników warsztatów własnej pracy plastycznej farbami akwarelowymi i solą, zastosują technikę przenikania kolorów, używając większej i mniejszej ilości wody oraz nadmuchu powietrzem.
Środy, piątki.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5 – 10 lat.  Czas trwania około 1,5 godziny.
Prowadząca Dorota Kuder tel. 32 777 05 01


Historia sportów zimowych i olimpiad – prezentacja multimedialna połączona z warsztatami plastycznymi. Uczestnicy zajęć poznają  historię zimowych igrzysk olimpijskich oraz zawodów sportowych ze szczególnym uwzględnieniem sukcesów Polaków. Poznają różne ciekawostki związane ze sportem oraz rzadkie dyscypliny sportów zimowych.
Wtorki, czwartki
Prowadząca Irena Winder  tel. 32 27 56 81 wewn. 24
Muzeum Miejskie w Zabrzu Galeria Café Silesia, ul. 3 Maja 6

 
Ferie dla dzieci na wystawie „Cytra -zapomniany instrument z kolekcji Ali i Jerzego Foremny”. Zajęcia podzielone zostały na dwie części, w pierwszej przybliżone zostaną zagadnienia związane z historią oraz dniem dzisiejszym kolekcjonerów i ich kolekcji (co to jest kolekcja, kim jest kolekcjoner, co można kolekcjonować, co kolekcjonowali i kolekcjonują znane i sławne osoby). Część druga dotyczy prezentowanej na wystawie kolekcji cytr. Uczestnicy dowiedzą się między innymi: co to za instrument, jak wygląda i brzmi, kiedy i gdzie święcił największe sukcesy, czy instrument ten znany był w Zabrzu.  W trakcie zajęć uczestnicy zmagać będą się z zadaniami z różnych dziedzin (plastyki, muzyki, historii).
Wtorki
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat
Prowadząca Urszula Wieczorek  tel. 32 27 56 81 wewn. 23
Muzeum Miejskie w Zabrzu, ul. Powstańców  Śl. 3

 

Liczba gości na stronie: 2851649
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle