Kalendarium wydarzeń

 18
Czerwiec
2016
Muzeum Miejskie w Zabrzu wraz z Zabrzańską Masą Krytyczną zapraszają na przejazd rowerowy z Zabrza do Mikulczyc, Grzybowic, Rokitnicy, Biskupic i z powrotem do Zabrza na plac Teatralny, gdzie rajd zostanie  zakończony. Startujemy o godz. 11.00 z placu Wolności.
16
Czerwiec
2016
Zapraszamy do Galerii Café Silesia na kolejne spotkanie czwartkowe, które odbędzie się 16 czerwca 2016 r. o godz. 17.00. Tym razem gościem będzie  znakarz szlaków turystycznych. Wstęp wolny.
9
Czerwiec
2016
Są rzeczy, które nie mogą tak całkiem do końca się zdarzyć..., bo są za wielkie, żeby się zmieścić w zdarzeniu... i są wspaniałe... Chodźcie z nami, chodźcie..., w stronę Schulza... Wernisaż wystawy  9 czerwca o godz. 18.00 (z zaproszeniami) - Galeria Muzeum Miejskiego w Zabrzu, ul. 3 Maja 6
2
Czerwiec
2016
Na wystawie zostaną zaprezentowane plany miasta oraz różnorodne mapy, w tym fizyczne, gospodarcze i polityczne, na których znajduje się Zabrze od XVIII do połowy XX wieku.
28
Maj
2016
Tylko do 28.05.2016 r. można zwiedzać wystawę "Siła zabrzańskiej reklamy" Trwająca w siedzibie Muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3 wystawa, stanowi część prezentowanych w roku 2016 kolekcji Muzeum Miejskiego w Zabrzu.
19
Maj
2016
Muzeum Miejskie w Zabrzu wraz z Komisją Turystyki Górskiej PTTK O/Wędrowiec w Zabrzu zapraszają na kolejne Spotkanie Czwartkowe
18
Maj
2016
Stowarzyszenie Dante Alighieri w Katowicach we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie i Biblioteką Śląską w Katowicach zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Udział 2. Korpusu Polskiego w wyzwoleniu Monte Casino”. W ramach wydarzenia: konferencja, w której wezmą udział prelegenci z Polski i Włoch (prowadzenie: Claudio Salmeri), wernisaż wystawy fotograficznej "Od śmierci silniejszy był gniew", udostępnionej przez Muzeum Miejskie w Zabrzu oraz koncert w wykonaniu pedagogów i studentów Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Organizatorzy: Stowarzyszenie Dante Alighieri w Katowicach, Włoski Instytut Kultury w Krakowie i Biblioteka Śląska. Współpraca: Muzeum Miejskie w Zabrzu. 
14
Maj
2016
Również podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Galerii Café Silesia prezentowana będzie wystawa „WIDEOFRESKI LECHA MAJEWSKIEGO”.
14
Maj
2016
 14 maja zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów w obydwóch naszych siedzibach. W Galerii Café Silesia po raz ostatni będzie można zwiedzać wystawę WIDEOFRESKI LECHA MAJEWSKIEGO, natomiast w drugiej siedzibie będziecie Państwo mieli okazję rozmowy z zabrzańskimi kolekcjonerami, którzy w tę noc zaprezentują swoje kolekcje na wystawie "SIŁA ZABRZAŃSKIEJ REKLAMY". Zachęcamy również do udziału w grze terenowej. Szczegóły w programie.
7
Maj
2016
Muzeum Miejskie w Zabrzu i Zabrzańska Masa Krytyczna zapraszają na rajd rowerowy „W 115. rocznicę powstania pierwszego zabrzańskiego towarzystwa rowerowego Radfahrer-Verein Zabrze 1901”.
Liczba gości na stronie: 3285253
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle