MAŁY ROBACZEK… Wystawa ilustracji do książek dziecięcych autorstwa Justyny Stefańczyk

Ze względu na duże zainteresowanie ekspozycją Muzeum przedłuża czas trwania wystawy do 24 marca 2019 r.  Przypominamy, że do końca wystawy można nabyć książki dla najmłodszych, ilustrowane przez artystkę.

Wystawa autorska  Justyny Stefańczyk, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego uzyskała w pracowni prof. Mariana Oslislo w 2000 roku. W trakcie studiów odbyła stypendium naukowe Erasmus w Utrecht School of the Arts w Holandii, na kierunku ilustracji. W 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w Zakładzie Projektowania Graficznego. Tytuł doktora uzyskała 28 listopada 2018 roku. Obecnie jest wykładowcą na kierunku Projektowania gier i przestrzeni wirtualnej na Wydziale Artystycznym w Cieszynie.

robaczek 1

Artystka zajmuje się ilustrowaniem poezji oraz tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla dzieci. Interesuje się również plakatem, typografią oraz animacją. Uprawia grafikę warsztatową oraz malarstwo. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą między innymi w Holandii, Niemczech, Japonii, Czechach, Ekwadorze, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz na Ukrainie.  Zdobyła Srebrny Medal na I Biennale Plakatu w Ekwadorze, za plakat pt. „Sonia Delaunay” (2016), jej książki obrazkowe dwukrotnie znalazły się w TOP 10 BOOK DESIGN AWARD, COW International Design Festival, Illustration 2016, na Ukrainie (2016, 2018).

Czas trwania: od 25 stycznia 2019 do 24 marca 2019 r.

Galeria Muzeum Miejskiego Café Silesia w Zabrzu, ul. 3 Maja 6

Wernisaż 25 stycznia 2019 rok, godz. 17.00