MOIM ZDANIEM - WYSTAWA BIŻUTERII Z KOMUNIKATEM

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wernisaż wystawy, na której autorzy poprzez biżuterię czy obiekty złotnicze wypowiadają swoje zdanie na tematy rozmaite, jak polityka czy relacje międzyludzkie, co ich uwiera albo cieszy, co wywołuje w nich złość albo radość. Zdaniem twórców wystawy prezentowana biżuteria powinna zawierać czytelny komentarz. Dlatego każda z prac ma swój tytuł. Powinien on być jednoznaczny i wynikający z pracy, ale jeśli autorzy uznali, że zastosowany skrót myślowy może być niezrozumiały dla odbiorców, dodany jest komentarz słowny lub zilustrowany obrazem. Dzięki temu intencje i uczucia wyrażone w pracach są czytelne.

moim1

Czasami będą wywoływać złość, innym razem aprobatę i zrozumienie… I o to właśnie chodzi organizatorom wystawy. O dialog, o biżuterię, która prócz formy niesie treść i wyzwala emocje.
Pomysł przygotowania takiej wystawy narodził się w sandomierskiej Galerii Otwartej, prowadzonej przez Mariusza Pajączkowskiego.

7 listopada 2019 roku, godz. 18.00
Galeria Muzeum Miejskiego w Zabrzu, ul. 3 Maja 6