THE NEW ERA OF DISCOVERY

Udostępniona w Muzeum Miejskim w Zabrzu wystawa „Era Nowych Odkryć”, której pomysłodawcą jest sekcja ds. Prasy i Kultury w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie prezentuje spektakularne zdjęcia z 6 najważniejszych programów w amerykańskiej historii podboju kosmosu: Programu Apollo, Misji na Saturn i Tytan, Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, Systemu obserwacji Ziemi, Lotów Promów Kosmicznych oraz Programu Badawczego Marsa.

Kosmonauta

Człowiek wylądował na Księżycu po raz pierwszy w lipcu 1969 roku, lecz od czasu misji Apollo 17 w 1972 nie zorganizowano następnej wyprawy do tego najbliższego satelity Ziemi. Obecnie NASA planuje zbudowanie stacji kosmicznych na Księżycu, które mają utorować drogę do załogowych podróży na Marsa.