WAKACJE

Muzeum Miejskie w Zabrzu, jak co roku, przygotowało ofertę wakacyjną dla najmłodszych. W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych, ale ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, w mniejszych grupach - do 10 osób. Konieczność noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk. Cena biletu wynosi 2 zł od osoby plus dodatkowa oplata 20 zł od grupy.

wakacje 1


Zapisy na zajęcia muzealne prowadzone są pod nr tel. 32 777 05 01 oraz 32 271 56 89 wewn. 24.

Propozycje zajęć muzealnych dla dzieci pozostających w Zabrzu w lipcu i sierpniu 2020:

LEKI Z BABCINEJ APTEKI, CZYLI ZIOŁA Z NASZYCH PÓL, LASÓW I ŁĄK

Będzie to wyprawa w świat otaczającej nas przyrody. Podczas lekcji uczestnicy dowiedzą się jakie popularne rośliny występują na łąkach, polach, ale również w miejskich parkach i ogrodach. Nauczą się także jakie są ich cechy charakterystyczne  i  jak je rozpoznawać.
W drugiej części lekcji uczestnicy  dowiedzą się  jak roślinność wpłynęła na twórczość wielu artystów. Poznają obrazy słynnych malarzy, zainspirowanych przyrodą - łąkami, ogrodami, kwiatami i ziołami.
Doskonałym uzupełnieniem lekcji będzie  wizyta w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, gdzie uczestniczący wcześniej w zajęciach muzealnych będą mogli podsumować swoją wiedzę na temat roślin w ich naturalnym środowisku.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat.

PIERA, SUSZA I BIGLUJA

Warsztaty edukacyjne dla dzieci, pozostających podczas wakacji w mieście. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników ze starymi metodami i przyrządami służącymi dawniej do prania. Dzieci będą mogły same wyprać, wysuszyć, wymaglować  i wyprasować przygotowane rzeczy, wykorzystując  do tych czynności stare przedmioty. Podczas zajęć  poruszymy też , jakże ważny dziś temat zasad higieny. Letnie warsztaty mają być dla uczestników  zabawą, ale i nauką.

Zajęcia dostosowane będą do grup wiekowych od  5 – 10 lat.

TAJEMNICE KUFRA CIOTKI TRUDKI

Podczas lekcji będziemy zaglądać do tajemniczego kufra, w którym znajdziemy przeróżne przedmioty, dziś już nieużywane. Wyciągając je bądź ich wizerunki uczestniczący w lekcji będą zastanawiać się nad ich znaczeniem dla pokoleń, a także będą mogli zaproponować  sposoby  ich ochrony przed zniszczeniem. Dodatkowym zadaniem uczestników będzie tworzenie własnych opowieści na temat wyciąganych przedmiotów. Celem zajęć jest rozbudzenie  zainteresowania historią i dziedzictwem kulturowym Górnego Śląska a także jego obyczajowości, wartości społecznych, tradycji oraz  zwyczajów.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

 HALO! HALO! O RÓŻNYCH SPOSOBACH KOMUNIKOWANIA SIĘ

 Warsztaty edukacyjne dla dzieci, przygotowane w wyniku otaczającej nas w ostatnim czasie izolacji, gdzie tak ważną rolą jest komunikowanie się ludzi. Przedstawimy  historię komunikowania, sposoby komunikowania, a w ramach zajęć plastycznych, uczestnicy wykonają samodzielnie klej, kopertę i znaczek pocztowy, jak również poznają zasady działania prostego telefonu przy użyciu kubeczków i sznurka.

Zajęcia dostosowane będą do grup wiekowych od  5 – 10 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Liczba gości na stronie: 6148513
Projekt i wykonanie serwisu agencja red Jungle