Zabrze i Chorzów na pocztówkach z kolekcji Włodzimierza i Grzegorza Wysockich

Oglądając ekspozycję, można będzie się dowiedzieć jak wyglądało Zabrze oraz Chorzów na przełomie XIX i XX wieku. Na wystawie pokazanych zostanie kilkaset pocztówek obrazujących dzieje obu miast,  można będzie również  prześledzić  proces rozwoju budownictwa i przemysłu w samym sercu  Górnego Śląsku.

Zabrze Chorzów

Włodzimierz Wysocki kolekcjonuje pocztówki już ponad 20 lat, w jego posiadaniu jest około 700 egzemplarzy , dokumentujących historię Zabrza. Grzegorz Wysocki natomiast zajmuje się zbieraniem pocztówek chorzowskich.  Jego kolekcja liczy, podobnie jak ojca, około 700 egzemplarzy.

Na wernisaż wystawy zapraszamy do Galerii Muzeum Miejskiego  w Zabrzu Café Silesia w czwartek, 14 marca 2019 r. o godz. 18.00.

Wystawę będzie można zwiedzać do 5 maja 2019 r.